Плівкові електронагрівачі

РОЗРОБКА І ВИГОТОВЛЕННЯ ПЛІВКОВІ НАГРІВАЧІВ

  1. 2015 р. – ДКР «Р1 2015 – НДДКР «Проектування, розробка конструкторської документації та виготовлення макетних зразків плівкових нагрівачів бортових джерел електроживлення».
  2. 2016 р. – ДКР «Розробка проектних матеріалів на электронагрівачі активних засобів терморегулювання (АЗТР). Випуск технічного звіту».
  3. 2018 р. – ДКР «Розробка ескізної конструкторської документації та партії макетних зразків електронагрівачів АЗТР».
  4. 2020 р. – ДКР «Розробка та виготовлення дослідних зразків плівкових нагрівачів».

В ініціативному порядку в компанії ТОВ «НВП «ЛТУ» була розроблена та впроваджена у виробництво технологія виготовлення безадгезивних лакофольгових поліімідних матеріалів, що не має аналогів в Україні, на основі фольги з нікелю, нікелевих та інших резистивних сплавів для плівкових електронагрівачів, фольгових тензорезисторів та датчиків. А також на основі алюмінієвої та мідної фольги для гнучких та гнучко-жорстких друкованих плат. Технічним результатом розробленої технології є спрощення, здешевлення, підвищення відтворюваності та якості технології виготовлення гнучких лакофольгових шарових матеріалів широкої номенклатури за рахунок виключення з технологічного циклу дорогого, складного спеціалізованого обладнання, а також виготовлення шарових матеріалів із заданими геометричними розмірами та необхідними матеріалами працювати у широкому діапазоні температур від мінус 200°С до плюс 250°С через відсутність у шаровому матеріалі адгезивного шару (Патент України на корисну модель №119126 «Спосіб виготовлення гнучкого шарового матеріалу для виробів на основі фольги». Дата реєстрації 11.09. м. Винахідники: Борщов В.М., Лістратенко О.М., Тимчук І.Т., Нікітський Г.І., і т.д.).
Виконано роботи з проектування гнучких електронагрівачів АЗТР КА «Січ-2М», на стадіях ескізних та технічних проектів. Розроблено проектну КД на макетні зразки нагрівачів АЗТР. Випущені ПОН та КПЕО на електронагрівачі АЗТР.
Виконано роботи з проектування, розробки конструкторської документації та виготовлення макетних зразків плівкового нагрівача бортових джерел електропостачання. Випущено технічний звіт за результатами розробки КТР нагрівачів, комплект КД та макетні зразки нагрівачів.
Виготовлено експериментальні зразки гнучких електронагрівачів для АЗТР КА «Січ-2М». Проведено успішну перевірку їх функціональних характеристик на відповідність вимогам до електронагрівачів активних засобів терморегулювання.

ОПИС МОЖЛИВОСТЕЙ (МАЮЧИХ ПОСЛУГ)

ПОЛІІМІДНІ ПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОНАГРІВАЧІ

Поліімідні електронагрівачі для АЗТР

Поліімідні плівкові електронагрівачі на основі фольги з провідникових резистивних матеріалів, в т.ч.: з нікелю, нікелевих та інших резистивних сплавів для активних засобів терморегулювання (АЗТР), призначених для підтримки заданих діапазонів температур окремих елементів конструкції КА. Строк активного існування, років 10-15
Ефективна площа, см2 от 10 до 150
Маса, кг до 0,1
Напруга живлення, В 24-34
Опір, Ом от 50 до 190
Максимальна товщина, мм до 0,3
Максимальна щільність потужності, Вт/см2 до 6

ПУБЛІКАЦІЇ

№ п/п Назва статті
  2015 г
1 Борщов В.М. Нові конструктивно-технологічні рішення плівкових електронагрівачів космічного призначення / В.М. Борщов, О.М. Лістратенко, Г.В. Губорєв, Н.В. Герасименко, М.І. Сліпченко, О.Ю. Петрова, М.А. Проценко, О.О. Фомін, І.Т. Тимчук, Г.І. Нікітський, І.Т. Перекопський // Радіотехніка: Всеукр. міжвід. наук. – техн. сб.- 2015. Вип. 182. С. 137-143.
  2019 г
2 В.М. Борщов, О.М. Лістратенко, М.А. Проценко, І.Т. Тимчук, О.В. Суддя, О.В. Кравченка, , Н.І. Сліпченко, І.Т. Перекопський, М.А. Єлисєєнко. Сучасні комплектуючі та матеріали для вітчизняних батарей сонячних космічного призначення // Радіотехніка: Всеукр. міжвід. наук.-техн. зб. 2019 р. -Вип. 199. – С.12-28.